E mbani mend Ejlylin,ja sa e bukur është bër ajo…! (Foto)

Aktorja e  serialit beni affet  Emri i saj i plotë është Nuran Gamze İğdiroğlu. Ajo  lindi më 16 mars 1982 në Ankara. Ajo u diplomua nga Shkolla e Mesme Çankaya, Departamenti i Teatrit Konservator Shtetëror i Universitetit Hacettepe të Ankarasë (2011).

Gamze İğdiroğlu, e cila ka luajtur deri më tani në 2 seri televizive, ka luajtur personazhet e Eylül dhe Ayşe Güner në Beni Affet, serialin e fundit televiziv që ajo luajti.

 

Seria e interpretuar:

 

Më Fal (Seritë TV 4 Sezone, Shtator Aksoy / Ayşe Güner, 2011-2014)

Behzat C. Një Detektiv i Ankarasë (Seri TV, 2010)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *